„Iron Man” (2008)

irmanJeden z tych filmów, opartych o komiksy… Nie tak dobry, jak Batmany (szczególnie ostatnie) ale prezentuje niezłą jakość. Brakuje mu czegoś, ale brakuje dużo mniej niż większości podobnych produkcji.

Bohater jest uzdolnionym konstruktorem, produkującym zbrojenia. Zostaje porwany i poddany przykrej operacji przez Bandę Terrorystów, co wywołuje w nim chęć stworzenia broni, która nie dostanie się w tzw. niepowołane ręce. Konstruuje i ulepsza kostium, w którym potem biega, lata i tłucze różnych – posługując się konwencją z gier komputerowych – bossów. Oprócz zaawansowanych efektów udało się wprowadzić jakąś ciekawą psychologię głównej postaci, Robert Downey Jr. jest w końcu porządnym aktorem (słuszny Oscar za „Chaplina”) i potrafi się znaleźć w wielu gatunkach.

Można obejrzeć, ale proszę się nie spodziewać bardzo głębokich przeżyć. Natomiast efekty komputerowe są super. W dużych ilościach, różnorodne i dobrze wpasowane w opowieść.

aktualizacja: nie dostał Oscara, tylko nominację… żyłem w błędzie…

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “„Iron Man” (2008)

  1. owszem racja, że efekty są tutaj dobre, ale czym one są w porównaniu choćby do „Transformserów”?
    sam film obejrzałem z przyjemnością, choć szału nie ma. Robert Downey Jr to w sumie największa jego zaleta. o.O a to on juz ma Oscara ? :D nie wiedziałem nawet
    pozdrawiam ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s