Oblivion – wrażenia z gry

XBox 360 się zawiesił, pierwszy raz. Oblivion, kilkadziesiąt godzin grania (nie pod rząd, oczywiście). Wchodzę do pomieszczenia, równocześnie rzucając na siebie kilka zaklęć (wiem, brzmi to wyjątkowo frajersko). Jakaś postać zaczęła równocześnie coś do mnie gadać i maszynka stanęła, zwis totalny. Reset. Sytuacja się nie powtórzyła.

W miarę grania coraz bardziej podoba mi się system walki, widać np. że miecz dwuręczny ma większy zasięg, że wymaga więcej siły i ma większe opóźnienie. Uderzony przeciwnik może nawet przelecieć kilka metrów. Jak na razie, system dostosowujący poziom przeciwników do mojego działa, są trudniejsi do rozwalenia, ale nie niemożliwi.

Najwięcej uproszczeń w stosunku do Morrowinda jest w handlu i w rzeczach, związanych z przedmiotami. Nie można sprzedawać kilku przedmiotów naraz. „Inventory” jest uproszczone – bronie mają współczynnik, określający ich „poziom”, w Morrowindzie były to trzy parametry, zależne od zastosowania broni (kłucie, „rąbanie”, uderzenia poprzeczne – każde miało inny czas trwania, można było dostosować to do przeciwnika). Przy przewijaniu listy przedmiotów można przysnąć, a dla XBoxa nie ma rozszerzenia BTMod, które zmienia interfejs użytkownika. AI nadal nie jest najlepsze, chociaż jest postęp. Dla niektórych postaci wchodzenie w ścianę jest chyba bardziej kuszące od obejścia przeszkody.

Poza tym, wszystko raczej jest lepsze, chociaż współautor systemu rozgrywki twierdzi, że Morrowind był mniej „konsolowy” i chyba że miał więcej cech, typowych dla „papierowych” RPG.

Wkrótce spory update xboksowego softu, seria tańszych gier z XBoxa 1 (w tym Halo 2) oraz jakiś szajs, związany z telewizją internetową – znowu sposób, żeby wyrwać więcej kasy od userów. I dobrze, kto lubi TV, niech płaci :>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s