// Oblivion – c.d.
Po co są ubrania? W Morrowindzie można było założyć Zaklętą Koszulę Czegoś, Spodnie Lewitacji Cośtam, na to zbroję a na nią jakiś płaszcz. Tutaj można tylko jeden rodzaj na raz! Nie dość, że ogranicza to stworzenie ładnie (i nie-nudnie) wyglądającej postaci i obniża możliwości obłożenia jej wieloma fajnymi, zaklętymi przedmiotami, to jeszcze powoduje, że ubrania – ładnie zaprojektowane obiekty – stają się niepotrzebne!!!

Gra nieco się tnie na XBoxie, np. przy walce z wieloma przeciwnikami w otwartym terenie. Lipa. Widzę, że są bardziej złożone gry i chyba się tak ostro nie tną. W ogóle, widzę coraz bardziej, że chociaż Oblivion jest super, cały czas pod spodem jest silnik z Morrowinda. A to AI to totalna ściema. Ludzie potrafią łazić w miejscu przez kilka godzin, gadać do siebie cześć i do widzenia co minutę, gadać w kółko o tym samym. I przebierają się w zbroję w ciągu 2 sekund. Przeciwników w mieście można załatwić, wybiegając w kierunku straży. Kiedy przeciwnik wali mnie mieczem, straż go zabija. Bez pytań. W sumie, to ja mógłbym być tym złym!

Z zalet, które wyraźniej widzę – miasta są różnorodne i ładnie pomyślane, lokacje na otwartym terenie również, wyglądają całkiem naturalnie. Niektóre postaci są naprawdę bardzo ładne. Questy ciekawe. Sterowanie fajne, zaczynam widzieć sens w układaniu przedmiotów. Jeśli wszystko można przenieść (ma znaczenie nawet miejsce złapania przedmiotu), można całkiem ładnie i realistycznie sobie zorganizować bazę wypadową, np. poukładać broń na stojakach (pionowo). Trzeba tylko dużo cierpliwości, a potem uważać, żeby nie wpaść na ułożone obiekty, bo wszystko się rozsypie. No i można przeciągać zwłoki. I np. wrzucić je do wody albo ukryć w krzakach. Nieco wątpliwa atrakcja, ale jeśli ktoś gra złą postacią, to razem z takimi rzeczami jak skradanie się, bonus za atak z ukrycia itp – na pewno dodaje realizmu do całej sprawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s